Fotowoltaiczne instalacje elektryczne lubelskie

Trudny do zatrzymania postęp technologiczny dotyczący życia prywatnego i zawodowego jest nierozerwalnie związany ze wzrostem zużycia energii. To natomiast generuje dodatkowe koszty, co w połączeniu z rosnącymi cenami prądu nie napawa optymizmem. Czy montaż instalacji elektrycznej wykorzystującej rozwiązania fotowoltaiczne jest dobrym pomysłem? Czy wykonanie instalacji elektrycznej tego typu jest rzeczywiście sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy?

Jakie są zalety fotowoltaicznej instalacji elektrycznej?

Największą korzyścią z montażu instalacji elektrycznych wykorzystujących ogniwa fotowoltaiczne jest możliwość uniknięcia podwyżek cen prądu. Sieciowa instalacja elektryczna może zostać podłączona i zintegrowana z publiczną siecią elektryczną. Dzięki temu właściciele systemu fotowoltaicznego mogą nie tylko wykorzystywać prąd wygenerowany przez ogniwa znajdujące się na budynku. Nadwyżka wytworzonej energii zostaje z kolei przesłana do sieci publicznej.

Aktualna ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) przewiduje niezwykle wartościowy system upustów dla właścicieli instalacji prosumenckich, czyli odpowiedzialnych jednakowo za wytwarzanie i pobieranie energii elektrycznej. Dzięki montażowi instalacji elektrycznej wykorzystującej ogniwa fotowoltaiczne można skorzystać z wyprodukowanego nadmiaru energii np. odbierając go w kolejnym roku kalendarzowym gdy przewidujemy zwiększone zużycie prądu.

Firma ABI Energy oferuje nowoczesną technologię w zakresie instalacji elektrycznych dla osób prywatnych i właścicieli działalności gospodarczych. Ogniwa fotowoltaiczne i odnawialne źródła to nie tylko rozwiązanie przyjazne dla środowiska, ale i prawdziwi sprzymierzeńcy dla własnego budżetu. Nasza firma zajmuje się montażem i wykonaniem instalacji elektrycznych w całym województwie lubelskim – począwszy od Tomaszowa Lubelskiego, przez Biłgoraj, Zamość i Krasnystaw, a skończywszy na Lublinie, Świdniku, Nałęczowie i Białej Podlaskiej.

Co jest niezbędne do montażu instalacji elektrycznej?

Oprócz paneli fotowoltaicznych niezbędne jest zainstalowanie specjalnego licznika dwukierunkowego. To właśnie licznik odpowiada za analizowanie ilości energii pobranej z sieci publicznej oraz tej, która została wytworzona przez zainstalowany system fotowoltaiczny (w tym również nadwyżki energetycznej). Podobnie jak w typowych instalacjach elektrycznych, tak samo i w tym przypadku licznik służy do rozliczenia się z zakładem energetycznym

Drugim, istotnym elementem wyposażenia fotowoltaicznej instalacji elektrycznej jest falownik, zwany też inwerterem solarnym. Ten niewielki przyrząd stanowi pewnego rodzaju „mózg” wykonanej instalacji eleketrycznej. Dzięki niemu prąd pozyskany z paneli solarnych ulega konwersji do postaci prądu zmiennego, który jest zgodny z energią z sieci publicznej. To właśnie falownik pozwala wykorzystywać wyprodukowaną energię elektryczną do codziennego użytku.

Firma ABI Energy ma doświadczenie w zakresie profesjonalnego montażu i wykonania instalacji elektrycznej w różnych typach nieruchomości. Wszystkie zrealizowane przez nas systemy fotowoltaiczne zostają wyposażone w najnowsze podzespoły i wysokiej klasy urządzenia. Dla zainteresowanych oferujemy specjalne inwertery solarne, które umożliwiają dokładne monitorowanie produkcji prądu np. w ujęciu miesięcznym lub rocznym. Osoby zainteresowane nowatorską instalacją elektryczną w województwie lubelskim zachęcamy do kontaktu i współpracy – rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące fotowoltaiki.