Pompa ciepła lubelskie

Nowoczesne budownictwo bazuje na odnawialnych źródłach energii, aby zagwarantować właścicielom nieruchomości mniejsze koszty zużycia mediów. Montaż pompy ciepła stanowi niezwykle popularne rozwiązanie dla obniżenia rachunków za ogrzewanie. Czy istnieje możliwość połączenia powietrznych pomp z fotowoltaiką? Co można dzięki temu zyskać? Czy rzeczywiście jest to dobre wyjście?

Czym jest pompa ciepła i jak działa?

Mianem pompy ciepła określa się niewielkie urządzenie, które umożliwia ekologiczną i tanią eksploatację ogrzewania nieruchomości (zwłaszcza domów jednorodzinnych). Działanie pompy ciepła polega na poborze energii cieplnej z zewnętrznych źródeł, co wskutek działania prądu elektrycznego umożliwia uzyskanie energii możliwej do wykorzystania w budynku, np. ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej bądź skutecznego chłodzenia przy pomocy klimatyzacji. To świetna alternatywa dla systemów grzewczych wykorzystujących inne i bardziej kosztowne źródła energii (np. węgiel, gaz lub olej), która pozwala na realne ograniczenie rachunków za ogrzewanie. Z kolei mnogie zastosowanie pompy ciepła sprawia, że praktycznie każdy może ją wykorzystać do różnorodnych potrzeb.

Pompy ciepła można podzielić ze względu na rodzaj źródła dolnego tj. czynnika, który pozwala na dostarczenie energii:

 • pompy ciepła gruntowe – bazujące na energii geotermalnej występującej naturalnie w gruncie, który otacza nieruchomości;
 • pompy ciepła powietrzne – wykorzystujące energię cieplną powietrza;
 • pompy ciepła wodne – czerpiące energię z płynącej wody gruntowej i podziemnej, co gwarantuje im niezwykle wysoką wydajność energetyczną.

Ponadto coraz częściej używa się hybrydowych pomp ciepła, które równocześnie bazują na odnawialnych i tradycyjnych źródłach energii. Specjaliści z ABI Energy pomogą w doborze odpowiedniego rodzaju pompy ciepła, aby Twój dom zyskał optymalne rozwiązanie.

Czy instalacja pompy ciepła jest dla mnie?

Montaż systemu ogrzewania wykorzystującego pompę ciepła stanowi świetne rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jeżeli zależy Ci na instalacji, która jest prosta w obsłudze, pozwala na realną redukcję kosztów ogrzewania, bazuje na odnawialnych źródłach energii i jest przyjazna dla środowiska, to nie warto się zastanawiać! Nie będzie przesadą stwierdzenie, że pompy ciepła są przyszłościowym rozwiązaniem, które z biegiem czasu na dobre zrewolucjonizuje rynek nieruchomości i branżę budowlaną. Co więcej, koszty instalacji pompy ciepła mogą zostać znacząco obniżone np. z uwagi na wiele programów oferujących dofinansowania projektów bazujących na odnawialnych źródłach energii, które pozwalają zadbać o środowisko.

Jeżeli masz wątpliwości i nie wiesz, czy pompa ciepła sprawdzi się w Twoim domu, to zachęcamy do kontaktu z firmą ABI Energy! Odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania dotyczące instalacji pompy ciepła i innych kwestii związanych z wykorzystaniem źródeł energii przyjaznych dla środowiska! Na koncie mamy wiele zrealizowanych projektów, które obejmowały rozmaite typy domów jednorodzinnych i nieruchomości. Przekonaj się, że każdy może wykorzystać OZE i cieszyć się niskimi rachunkami za zużycie dużej ilości energii cieplnej!

Pompa ciepła a montaż fotowoltaiki

Coraz więcej osób rezygnuje z typowych kotłów paliwowych, które jak wiadomo, nie stanowią korzystnego rozwiązania dla środowiska. Kwestie ekologiczne są tylko jednym z powodów – decyzja o montażu pompy ciepła jest zwykle podyktowana kwestiami finansowymi. Odnawialne źródła energii pozwalają wykorzystać dobra natury na rzecz własnych korzyści. Warto jednak pamiętać, że sprężarki działające w pompach ciepła zużywają energię elektryczną. Dlatego też często, obniżenie kosztów za ogrzewanie jest kompensowane wzrostem rachunków za prąd.

W tym celu pompy ciepła należy uzupełnić o montaż systemu paneli fotowoltaicznych. Instalacja ogniw pozwoli wygenerować optymalną ilość energii, która po konwersji przez falownik w prąd zmienny zostanie wykorzystana przez sprężarkę. Nie można zapominać, że fotowoltaika w okresie letnim – gdy systemy ogrzewania nie pracują aż tak intensywnie – może wyprodukować solidny nadmiar energii. Dzięki montażowi pomp ciepła wyposażonych w funkcje chłodzenia wspomniana nadwyżka może zostać wykorzystana podczas upalnych dni w trakcie wakacji.

W jaki sposób znaleźć firmę zajmującą się tego typu usługami? Wiele osób korzysta z internetu i wpisuje frazę np. „pompa ciepła lubelskie„, co pozwoli uzyskać kontakt do lokalnego przedsiębiorstwa. Firma ABI Energy od kilkunastu lat zajmuje się realizacją rozmaitych projektów związanych z fotowoltaiką na terenie województwa lubelskiego. Mamy doświadczenie we współpracy z właścicielami prywatnych gospodarstw domowych, jak i w wykonywaniu usług w nieruchomościach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – w każdym przypadku oferujemy najwyższą jakość i pełen profesjonalizm!

Montaż pompy ciepła – jak dobrać system fotowoltaiczny?

Projekt zaplanowanej inwestycji fotowoltaicznej jest uzależniony od szeregu kwestii:

 • dotychczasowego zużycia „paliwa” do ogrzewania;
 • ilości energii zużywanej po montażu pompy ciepła;
 • wydatku energetycznego związanego z funkcjonowaniem innych urządzeń;
 • oszacowania potrzeb grzewczych mieszkańców np. ilość zużycia ciepłej wody.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na termoizolację budynku. Materiał wykorzystany do ocieplenia nieruchomości determinuje jego potrzeby cieplne i gwarantuje odpowiednią ochronę przed niską temperaturą. Ponadto dobrze jest sprawdzić, czy w budynku nie znajdują się ukryte mostki termiczne powodujące niekontrolowane straty energii cieplnej i wysokie koszty ogrzewania. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie profesjonalnego audytu energetycznego – w ten sposób można dostosować optymalną moc grzewczą pompy ciepła i wykonać montaż instalacji fotowoltaicznej, aby zaspokoić niezbędne potrzeby budynku.

Specjaliści z firmy ABI Energy przeprowadzą skrupulatną analizę nieruchomości pod kątem pracy systemu ogrzewania wewnętrznego i zewnętrznego. Na podstawie rodzaju budynku zaproponujemy najskuteczniejsze rozwiązanie z zakresu fotowoltaiki i zaoferujemy najlepsze technologicznie panele, aby wydatek na inwestycję umożliwił zwrot kosztów związanych z montażem pompy ciepła. Usługę połączenia fotowoltaiki z pompą ciepła realizujemy na terenie województwa lubelskiego. Udowodnimy, że odnawialne źródła energii stanowią przyszłość nowoczesnego i ekonomicznego budownictwa!

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które wpisuje się do kategorii projektów z zakresu ekonomicznego i inteligentnego budownictwa. Instalacje grzewcze, sanitarne i systemy klimatyzacji bazujące na pompach ciepła w żadnym stopniu nie ustępują urządzeniom, które wykorzystują nieekologiczne paliwa lub energię elektryczną. Dzięki pompom ciepła można zagwarantować nieruchomości dostateczną ilość energii cieplnej, która pochodzi z odnawialnych źródeł i nie powoduje dużych szkód dla środowiska. Ponadto koszty instalacji pompy ciepła mogą zostać sfinansowane przez programy rządowe, a samo urządzenie można połączyć z równie wartościowym rozwiązaniem w formie fotowoltaiki.

Osoby decydujące się na montaż pompy ciepła nie tylko dbają o środowisko, ale i domowy budżet! Urządzenie pozwala na dostarczenie blisko 75% potrzebnej energii z odnawialnych źródeł, które są dostępne na „wyciągnięcie ręki” i nie generują tak dużych kosztów jak zakup paliwa, czy zużycie prądu. Dzięki temu w krótkim czasie rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę lub użycie klimatyzacji ulegną solidnemu i zauważalnemu obniżeniu!

Firma ABI Energy z chęcią przedstawi ofertę instalacji pompy ciepła, którą można połączyć z systemem paneli fotowoltaicznych – zainteresowanych zapoznaniem się z nowoczesnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami zachęcamy do kontaktu!

POMPY CIEPŁA FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy pompy ciepła mogą być instalowane w starszych budynkach?

Montaż pompy ciepła w starym domu stanowi idealny przykład prac termomodernizacyjnych, które pozwalają właścicielom zaoszczędzić pieniądze w kosztownym sezonie grzewczym. Obniżenie rachunków pozwala mieszkańcom odłożyć dostateczną ilość środków finansowych na przeprowadzenie remontu wiekowej nieruchomości i np. zdecydować się na jej ocieplenie zewnętrzne lub instalację fotowoltaicznych paneli solarnych. Fachowcy z ABI Energy przeprowadzą dokładną analizę budynku i zaproponują najlepsze rozwiązanie w zakresie instalacji pompy ciepła.

 1. Czy pompa ciepła może posiadać 2 rodzaje odbiorników – ogrzewanie podłogowe i grzejniki?

Tak, choć oba odbiorniki wykorzystują zupełnie inne systemy ogrzewania. Podłogówka należy do ogrzewania niskotemperaturowego, a grzejniki do wysokotemperaturowego. Istnieje jednak kompromis, którym może być np. zwiększenie ilości lub powierzchni grzejników przy niskotemperaturowej pompie ciepła. Należy pamiętać, że firma ABI Energy nie bazuje na schematach i każdy projekt traktuje indywidualnie – z chęcią zapoznamy się z budynkiem i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.

 1. Jaki jest szacowany czas zwrotu inwestycji?

W większości przypadków zwrot instalacji pompy ciepła następuje po około 6 latach od momentu montażu i użytkowania. Jednak dokładny czas jest uzależniony od szeregu czynników np. od wykorzystanego źródła dolnego, czy wielkości domu.

 1. Czy pompa ciepła generuje hałas?

Tak, ale nowoczesne pompy ciepła zostały przygotowane do przestrzegania norm określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska związanych z dopuszczalnym poziomem generowanego hałasu. W ciągu dnia nie jest to więcej aniżeli 50 dB, a w trakcie nocy ponad 40 dB. Firma ABI Energy pomoże uniknąć tego problemu i wykona instalację pompy ciepła, która będzie przyjazna dla Ciebie, domowników i okolicznych sąsiadów!